KONTAKT:
4u-therm s.r.o.
E-mail: info@4u-therm.cz
Tel.: +420 603 411 742TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH - VZDUCH


Tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou jediným typem tepelného čerpadla, který firma 4u-therm nevyrábí, ale pro montáž používá osvědčené značky TOSHIBA, SINCLAIR, DAIKIN a to pouze v invertorovém provedení - provedení s proměnným výkonem podle aktuálního zatížen . 
Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch odebírá nízkopotenciální teplo z okolního vzduchu za použití axiálních ventilátorů a velkoplošného žebrového výparníku. Teplo je do prostoru dodáváno vnitřní fan-coilovou jednotkou. Jedná se o instalačně a finančně nejjednodušší variantu,  avšak s omezeným spektrem aplikačního využití. 

  Výhody:   Nevýhody:
Popis zařízení:
Použití tepelných čerpadel vzduch-vzduch je omezeno pouze na určitý typ aplikace. Je vhodné tam, kde je požadováno vytápění jedné anebo maximálně dvou prostor spojených dostatečně velkým průchozím otvorem. Tento typ tepelného čerpadla je téměř výlučně dodáván v kombinaci s funkcí chlazení. Výkonnostně pokrývá oblast 2 až 17kW

Příklad použití:
Typickou oblastí použití jsou výrobní prostory, velké kanceláře „open space“ typu, podkrovní prostory u rodinných domů, kde lze s výhodou použít duální funkce TČ a klimatizace, jednotlivé místnosti, kde nebylo možno instalovat centrální vytápění, chaty a chalupy pro celoroční užívání.

Cena:
Ceny zařízení se pohybují v závislosti na požadovaném topném výkonu a složitosti montáže. Níže jsou uvedeny základní typy s montáží do vzdálenosti 3m mezi venkovní a vnitřní jednotkou.TČ SINCLAIR NORDIC ASH-09AIN topný výkon 2,7kW
Cena včetně montáže a DPH 25.000,- Kč

TČ SINCLAIR NORDIC ASH-12AIN topný výkon 3,9kW
Cena včetně montáže a DPH 28.000,- Kč

TČ SINCLAIR NORDIC ASH-18AIN topný výkon 5,8kW
Cena včetně montáže a DPH 32.000,- Kč